Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
اوزیر مهدی زاده Uzeyir Mehdizadeh
Uzeyir Mehdizadeh
Other name
Age
year

Uzeyir Mehdizadeh StatusComplate Uzeyir Mehdizadeh archive

Uzeyir Mehdizadeh Albums

No results found.

Uzeyir Mehdizadeh Biography [edit]

اوزیر احترام اوغلو مهدی زاده (Üzeyir Ehtiram oğlu Mehdizadə)در 13989/12/24به دنیا آمد و از اهالی شهر سومقاییت جمهوری آذربایجان می باشد او یک خواهر به نام آیسئل دارد که یک سال از خودش بزرگتر است.

پدر وی احترام میرزا اوغلو مهدی زاده 1963/02/30در روستای ساغلاکوچه شهر لنکران به دنیا آمد ودر سال 1985 با سئویل قابیل قیزی جعفرووا ازدواج کرد و به شهر سومقاییت مهاجرت کرد. اولین فرزند آنها در سال 1987 به دنیا آمد که نام انرا مظاهر گذاشتندولی ان نوزاد فقط 35 روز عمر کرد.در سال 1988 احترام معلم (پدر اوزیر)با همسرش به روسیه (شوروی)نقل مکان کرد و در آنجا به عنوان یک معلم کار می کردو دومین فرزندشان در سال 1988 به دنیا آمد که نام آیسئل(AYSEL)را برای او انتخاب کردند و سپس در اواخر سال 1989 آنها صاحب فرزند پسری شدند که نام این پسر را اوزیر گذاشتند.

آنها در سال 1991 به جمهوری آذربایجان بازگشتند و احترام معلم در مدرسه ای دولتی تدریس را آغاز کرد.

آیسل در سال 1994 و اوزیر در سال 1995 وارد کلاس اول شدند.

اوزیر در سال 2004 تحصیلات متوسطه خود را در دانشگاه ملی در دانشکده موسیقی ادامه داد که در آنجا با آکشین فاتح آشنا شد و فاتح که توانایی های اوزیر را درک کرده بود به او آموزش داد و او را برای خوانندگی آماده کرد.

در سال 2007 سئویل خانم مادر اوزیر به علت حمله قلبی جان به جان آفرین تسلیم نمود و از دنیا رفت. در اواخر همان سال اولین آهنگ اوزیر (با همراهی ائلمیرا)آماده شد.با حمایت های فاتح در ان سال توانست اولین آلبوم خود را با نام " آی جان،آی جان" روانه بازار کرد که در عرض کمتر از 2 ماه در تمام جمهوری آذربایجان پخش شد و استقبال خوبی از این آلبوم به عمل آمد وپس از آن در سال 2008 آلبوم "گئل یارینا"را روانه بازار کرد.

او در سال 2009 توانست استودیو شخصی خود را افتتاح کند و اولین کاری که در استودیو خودش آماده کرد آلبوم "او منیم اولمالیدیر"(او برای من است)بود که این آلبوم نه تنها در جمهوری آذربایجان بلکه در کل قفقاز مورد توجه مردم قرار گرفت...

More...