Wikiseda Telegram Channel

New music in telegram channel
سروش ملکپور Sorosh Malekpor
Sorosh Malekpor
Other name
Age
year

Sorosh Malekpor StatusComplate Sorosh Malekpor archive

Sorosh Malekpor Albums

00:52
184
03:10
234

Sorosh Malekpor Biography [edit]

*سروش ملک پور* اصالتا ترک و متولد شهریور ماه سال 1365 در تهران است. او از 9 سالگی شروع به آموختن ساز کیبورد کرد. در سن 13 سالگی به نواختن پیانو و تئوری موسیقی علاقه مند شد و طی 7 سال به مراتب بالایی از تئوری موسیقی و نواختن حرفه ای پیانو دست یافت. در همین حین او به هنرستان موسیقی راه پیدا کرد و پس از آن موفق به قبولی با رتبه ی عالی در دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی شد و در همین سنین شروع به تنظیم موسیقی پاپ و الکترونیک کرد.

سروش ملک پور در تمام سال های فعالیت موسیقی اش در فکر خوانندگی و ورود به مارکت موسیقی پاپ هم بود که بالاخره در سال 1383 ملودی آهنگ موفق *عشق من ناز نکن* را ساخت و اجرا کرد.ترانه ی این آهنگ در ابتدا نوشته ی خود سروش ملک پور بود که برای اجرای دوم این کار در سال 1387 توسط ترانه سراهای دیگری مورد ویرایش قرار گرفت. در عین حال سروش ملک پور به عنوان *تنظیم کننده و آهنگساز* استدیو ضبط مجهزی را در منطقه غرب تهران مدیریت میکرد که باعث همکاری ایشان با بسیاری از خواننده ها و فعالان موسیقی شد.از اثرهای موفق سروش ملک پور میتوان به البوم فوق العاده خرابش کردی اشاره کرد و اهنگ عشق من ناز نکن که بعد از سال 83 توسط اکثر خوانندگان از جمله شاهین فیروزی و سراب و امید علومی و ... بازخوانی شد

در حال حاضر در جامعه موسیقی سروش ملک پور بیشتر از خواننده- آهنگساز یا پیانیست و حتی تنظیم کننده، از او به عنوان مغز متفکر تئوری موسیقی نام برده میشود.

More...