متین معارفی ملقب به متین دوحنجره متولد/06/13 /1366 کرج ،و اصلیت کرمانی دوران کودکی متین با سختی های فراوان در یکی از محله های پایین شهر کرج سپری شد.

وی تحصیلات هنرستان خود را در هنرستان شهید کلهرکمالشهر کرج به اتمام رساند و بلافاصله کار موسیقی اش را آغاز نمود او از اول به موسیقی علاقه بسیار شدیدی داشت تا اینکه این علاقه باعث شد تا شاگرد اول کلاسهای درس دیپلم را هم نتواند بگیرد و با فقر بسیاری که در زندگی اش وجود داشت از داشتن یک گیتار هم محروم بود تا اینکه مادرش با اینکه مخالف فعالیت متین در این کار بود در سن شانزده سالگی ساز مورده علاقه اش را خرید و در کلاس های آن شروع به کار کرد و کاملا از درس و تحصیل گریزان شد .

متین در تمام دوران زندگی اش انسان بسیار احساساتی بوده و تمام اصول زندگی اش بر این پایه بناست.خلاصه اینکه با ضربات و شکستهای روحی فروانی که خورده بود در رشتهای که دنبال میکرد تبهر فراوان نشان داد و از جلسات چهارم و پنچم کلاس گیتار شروع به شعر و ملودی گفتن کرد اوایل متین یک هنجره داشت یعنی همان صدای نازکی که شما در کارهایش از او میشنوید . ولی با نکته سنجی استادش به نام هومن قاضی متوجه شد که میتواند بر روی صدای بمش کار کند تا صدای نازکش جذابیت بیشتری داشته باشد و اینکه به مرور زمان متین متوجه شد که صدای بمش با صدای نازکش زمین تا آسمان فرق میکند و به این ترتیب در حال حاضر او را به عنوان متین دو هنجره میشناسند کار هنریش رو از حدود 5 ، 6 سال پیش از نوازندگی گیتار شروع کرد و در حال حاضر ترانه و ملودی گفته و هم چنین صاحب چند آلبوم به نام های:Em (طناب دار) و سربداران و مشروب و روانشناس شوخ و پدر راک و حنجره سوم و گرگ، دلشوره و سرطان می باشد. و علاوه بر تک آهنگهای بسیار زیادی که وی منتشر کرده.

به گفته ی خودش ، سبک هنری او راک هست،راک شرقی!.

اوایل کار او به خاطر سبک و نوع شعری که داشت سر و صدای زیادی نکرد ولی بعد از مدتی که متین کارهای به تو چه و مسافرا را به تنظیم کنندگی مهام به بازار عرضه کرد کم کم سبک او مورد بازدید مخاطبان بیشتری قرار گرفت تا اینکه متین آلبوم کامل خود را به بازار عرضه کرد.

شایعاتی در مورد شیطان پرست بودن او هست اما متین با خواندن آهنگ پدر راک و با تغییر ظاهر خود به تمامی ایرانیان گفت که من شیطان پرست نیستم در مورد سبک متین:به گفته خود متین دو هنجره او دو شخصیت کاملا احساسی هستند که شخصیت اول (صدای بم) او انسان کاملا خشن و افسار گسیخته است ولی در مقابل او شخصیت دوم(صدای نازک) کاملا احساساتی و همیشه از عواطف میگوید متین با اجرای اهنگ یا ابولفضل در سال 90 و اهنگ اعتراف در سال 92 به تمامی کسانی که میگفتند متین شیطان پرسته جواب قاطعی داد.

وی در سال 1392 برای بار دوم اقدام به کسب مجوز برای آهنگ "شب تنهایی" خود کرد که متاسفانه او نتوانست مجوذ این کار را بگیرد.

صفحات رسمی متین دو حنجره در اینترنت:

صحفه فیس بوک متین دو حنجره

https//www.Facebook.com/MatinMoarefiM2H

صفحه انستاگرام متین دو حنجره

https//www.Instagram.com/Matin2Hanjaree

صفحه یوتیوب متین دو حنجره

https//www.Youtube.com/Matin2HanjarehMusic


edit Show biography history