محمدرضا عیوضی Mohamad Reza Eyvazi
Mohamad Reza Eyvazi
Other name
Age
year

Mohamad Reza Eyvazi StatusComplate Mohamad Reza Eyvazi archive

Mohamad Reza Eyvazi Albums

Mohamad Reza Eyvazi Biography [edit]

محمد رضا عیوضی در آغازین ماه فصل سرد زمستان در یک روز برفی در 50/10/6 در تهران دیده به جهان گشودمحمدرضا عیوضی تحصیلاتش را در مدرسه ی شهدای هفتم تیر و در دانشگاه آزاداسلامی در رشته ی مدیریت بازرگانی به پایان رسانده است

 

 علاقه به خوانندگی از همان دوران کودکی او را برآن داشت که وارد این عرصه شود، ورود آقای عیوضی در عرصه ی موسیقی در اوایل سربازی ایشان بود که با دادن تست صدا پذیرفته شدند.

 

در سال 1377 با رواج موسیقی پاپ در ایران وارد عرصه ی موسیقی پاپ گردید وی از اولین خوانندگانی محسوب می شود که این سبک را در ایران رواج داده است.

 

سرزمین عشق، ساخته ی آقای ناصر چشم آذر اولین ترانه ای بود که ایشان توانست یک شبه آن را به بهترین نحو ممکن اجرا کند ، که مربوط به ورود تیم ملی ایران به جام جهانی 1998 بود.

 

ازدیگرکارهای ماندگار ایشان ترانه ی گل واژه ی خلقت و میلاد امام است که با همکاری آقای شب خیز انجام دادند و بعد ترانه ی عطر گلاب با شعر زیبای خانم فریبا وکیلی در توصیف هشتمین امام شیعیان را اجرا کردند.

 

در کارهای هنری ایشان به آثاری چون : رنگین کمون ، بر می گردم ، دختر شاه پریون و یه روز برفی

بر می خوریم . در حالی که چند ترانه در آلبوم های مشترکی چون : ایران من ، گلایه ستارگان عشق و به رسم یادگاری دارند.

 

ترانه هایی که می خواند روحیه و سلیقه های گوناگون را پوشش داده است وتاریخ انقضای خاصی ندارد ، وی معتقد است خواننده با انتخاب شعر و موسیقی نظر و احساسات خود را اعلام می کندکه اگر به کارهای گذشته ی ایشان دقت کنیم به این نکته پی خواهیم برد.

 

آقای عیوضی یک سابقه ی بازیگری را نیز در کارنامه ی هنری خود به ثبت رسانیده اند. گژدم33 ، سریالی بود که ایشان در آن با نام سیامک شایگان در نقش یک جوان تحصیل کرده ایفای نقش نموده اند

آلبوم دختر شاه پریون شامل ترانه هایی است که ایشان در این سریال خوانده اند ، به...

More...